Dlaczego warto zostać tatą

Zostaniesz tatą. Brawo, gratuluję! Kobieta ma dziewięć długich miesięcy, żeby przygotować się do roli matki. Widzi jak zmienia się jej ciało, odczuwa działanie hormonów, wreszcie czuje ruchy dziecka w brzuchu. Dla mężczyzn, ciąża jest metafizycznym zjawiskiem. Czymś niewyobrażalnym, czymś nie do nazwania. Dlatego na nas spada to nagle, niczym orzeł na zająca. Co teraz? Ogarnia Cię przerażenie? Nie martw się na zapas. Ojcostwo to nie tylko nowe obowiązki - to też przyjemności.


 Dlaczego warto zostać tatą?

 

Ojcostwo nada twojemu życiu nowy sens.  Życie stanie się pełniejsze. Sprawi, że z chłopczyka staniesz się mężczyzną. Choć nie do końca, bo bycie tatą oznacza testowanie zabawek. Będziesz mógł bezkarnie bawić się samochodami, kolejką, robić warkocze lalkom, przebierać je bez końca, układać klocki, czytać komiksy, bawić się z chomikiem, rysować, oglądać bajki, chlapać się wodą, biegać za piłką… I nikt Ci nie powie, że jesteś dziwny. Mało tego będziesz uchodził za wspaniałego mężczyznę, wzór ojca do naśladowania. Dziecko zmiękczy Twoje serce tak bardzo, że twoja kobieta dostrzeże w Tobie nie tylko prawdziwego samca alfa, przewodnika stada lub gburowatego dziada jakim byłeś do tej pory. Dostrzeże w Tobie prawdziwego romantyka, będącego podporą dla jej potomstwa.

Supermen i inni bohaterowie

 

Staniesz się supermenem, pogromcą potworów spod łóżka, największym autorytetem w każdej sprawie, instruktorem jazdy na rowerze, specjalistą od spraw niemożliwych, wynalazcą, wirtuozem wyimaginowanej gitary, degustatorem wykwintnej oranżady, znawcą lodów, no i nigdy nie będziesz chodził głodny. Bo po dziecku zawsze zostanie coś do dojedzenia.

Obowiązki i koniec świata

 

Nie zapominaj o tym, że ojcostwo wiąże się z obowiązkami, bo bycie tatą to nie tylko przyjemności, ale to znajdziesz na innych blogach. U innych autorów, którzy zasypują nas pesymistyczną wizją „końca świata” po narodzinach dziecka i opowiadają jacy to jesteśmy niedojrzali. Gdy tymczasem ojcostwo, tudzież tacierzyństwo, to wspaniałe przeżycie. I tylko od Ciebie zależy, którą drogą pójdziesz.

Miłość bez granic

 

Jedno jest pewne. W swoim dziecku zakochasz się od pierwszego wejrzenia. Od pierwszej chwili i ta miłość będzie trwać to końca życia, a nawet dłużej. 

Zdjącia z pixabay

Komentarze

Popularne posty