Urlop w Slagharen, czy warto?Slagharen, górnicze miasteczko w Holandii - tematyczny park rozrywki. 


Slagharen

Bardzo ciekawe miejsce. Coś dla osób w wieku od trzech do stu trzech lat. Które lubią wypoczywać, przy okazji dobrze się bawiąc. Slagharen, to tematyczny park rozrywki, stylizowany na dziewiętnastowieczne miasteczko z okresu Kalifornijskiej gorączki złota. Miejsce to w swojej ofercie ma cały wachlarz atrakcji: liczne karuzele, kolejkę linową, dwa rollercoastery (jeden dla dzieci, drugi dla większych dzieci;-)), klasyczny spływ na kłodach, huśtawki, wahadła, wieże swobodnego spadku, kompleks basenowy, diabelski młyn, snack bary, restauracje, kino 4D, pokazy rodeo, a w około tego wszystkiego jeździ kolejka jednoszynowa, z pokładu, której można wszystko dokładnie obejrzeć. Generalnie atrakcji bez liku. 

Gold rush - Slagharen

Dla osób, które chcą poczuć gorączkę złota dłużej niż jeden dzień, właściciele parku oferują do wynajęcia domki letniskowe. Ich stylizacja nawiązuje do tematu parku. Możemy zamieszkać w wigwamie, pionierskiej chacie lub ekskluzywnym bungalow - który niestety nie nawiązuje swoją stylizacją do reszty. My wybraliśmy drewnianą chatę pionierów. Drewniane bungalow przewidziane dla sześcioosobowej rodziny, którego standard był na satysfakcjonującym nas poziomie. W nasze ręce oddano to, co pionierom niezbędne. Cztery drewniane prycze, jedną rozkładaną sofę, całe wyposażenie kuchni, łazienkę z prysznicem (przypuszczam, że w dziewiętnastym wieku był by to rarytas). 

Slagharen

Wrzesień w Slagharen


Czas naszej wizyty przypadł na pierwszą połowę września. Czyli okres, gdy w Holandii nie ma już wakacji szkolnych. I to niestety bardzo się odbiło na naszej wizycie. Załoga parku była okrojona. Jeden pracownik przypadał na dwie atrakcje. Co trzydzieści minut jedna była zamykana, a otwierana inna. Było to dość uciążliwie, bo strasznie irytowało Franka. A On z kolei swoim niezadowoleniem irytował nas. Większość atrakcji otwierano stosunkowo późno, bo o jedenastej. A zamykano stanowczo za wcześnie, bo już od siedemnastej park "nie żył". 

Slagharen september

W sezonie wakacyjnym są organizowane gry i zabawy dla dzieci, oraz ich rodziców/opiekunów. Jednak my tego nie mogliśmy już doświadczyć. Rozwiązaliśmy to tak, że chodziliśmy na późne obiady, bo restauracje były czynne do dwudziestej.  Z całego pobytu, potrawą, którą najmilej wspominam, jest BigMac z leżącego nieopodal Slagharen McDonalda. Jedzenie w parkowych restauracjach pozostawia sporo do życzenia, jeśli chodzi o smak, jak i cenę (szczególnie pizza, ta była wręcz ohydna). 

Reasumując: park rozrywki Slagharen, jest świetnym miejscem na rodzinny wypoczynek, pod warunkiem, że zaplanujemy go na okres letnio-wakacyjny. I wykorzystany zestaw garnków, który oddano do naszej dyspozycji, on jest tam nie bez powodu:-)


Slagharen

Slagharen

Slagharen 2017

Moon

SlagharenKomentarze

Popularne posty